strona główna

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Komunikat

Komunikat


Komunikat nr HKN.4411.45.2020

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Radomiu informuje, iż w badaniach jakości próbki wody pobranej w dniu 14.01.2020r. z wodociągu publicznego w Glinicach gm. Przytyk zaopatrującego miejscowość: Kolonia Dęba, Glinice, Wola Wrzeszczowska oraz Wrzeszczów gm. Przytyk w powiecie radomskim stwierdzono w sieci wodociągowej obecność bakterii grupy coli tj. 2 j.t.k./100 ml wody (najwyższa dopuszczalna wartość 0 j.t.k./100 ml wody).

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294)

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Załączniki:

Komunikat nr HKN.4411.45.2020 PDF
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: